blog Image 25
Weekly
03.09.2022

Een beetje spiritualiteit. Overconsumptie van zowel voedsel als gedachten maken het individu en zijn hersenen lusteloos.

2 min.

In de financiële wereld zorgt een overconsumptie van informatie ervoor dat we slechte beslissingen nemen en ons daarom weghouden van financiële vrijheid. De modellen die binnen onze school zijn ontwikkeld, zijn eenvoudig en maken het mogelijk om financiële onafhankelijkheid na te streven zonder overconsumptie van informatie.

We zijn echt gek op het spel van de opties Een beetje verslaafd zelfs, misschien. Net als in het leven of bij schaken kan het maken van een verkeerde keuze dramatische gevolgen hebben voor de toekomst. Vaak bedenken we, met een helder hoofd wanneer de markten gesloten zijn, wat de beste keuze zou zijn om te doen wanneer de markten opengaan. Een beetje hersengymnastiek dus.

Is het de back-to-school blues op de markten? Ja. Elliott-wave analyse had de volgersfase meer dan een maand geleden al gesuggereerd. Sindsdien hebben bepaalde aandelenmarkten 10% verloren. Bedankt Elliott, en nu ? Volgens het model van Wyckoff is het zeer waarschijnlijk dat we een zijwaartse markt betreden. Wat voor optieverkopers belangrijk is, is om zeer onwaarschijnlijke niveaus te kennen. De timing hoeft daarom niet precies te zijn, maar de analyse van Wyckoff geeft ons interessante ideeën om onwaarschijnlijke niveaus en dus optimale strategieën te identificeren.

De econoom en filosoof Wallace suggereerde dat om een ​​complex probleem op te lossen, het noodzakelijk was om in 4 stappen te werk te gaan:

 • Analyseer het probleem in stilte
 • Doe niets (de moeilijkste stap, bijvoorbeeld: zazen meditatie)
 • Probeer een Eureka moment te vinden
 • Controleer of de gevonden oplossing uit punt 3 werkt

We passen deze stappen regelmatig toe om optiestrategieën te vinden en deze met onze studenten te delen.

We krijgen wel eens de vraag of beleggen in vastgoed, met een vermogen vanaf 30.000 euro en een lening, na 20 jaar al kan leiden tot financiële vrijheid. Onze Monte Carlo-simulaties geven ons een ondubbelzinnig negatief antwoord. Deze zelfde simulaties laten echter zien dat optiestrategieënhet mogelijk maken. Vooral ervaring op basis van fouten uit het verleden maakt een groot verschil.


Lees ook

 • Screenshot 2024 04 21 092056
  Weekly
  20.04.2024

  Business en statistiek

  Deze week zullen we opnieuw niet spreken over bijvoorbeeld de provocaties tussen Israël en Iran of over de haviken van de Fed die aangeven dat de inflatie nog niet onder controle is. Wie af en…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 14 080914
  Weekly
  13.04.2024

  Volatiliteit en realiteit

  Naar wekelijkse gewoonte, laten we de onderwerpen uit de populaire (financiële) pers wat links liggen. We zullen niet praten over de schok op de markten na de publicatie van de inflatiecijfers en de uitspraken van…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 07 085150
  Weekly
  06.04.2024

  Lage volatiliteit en Paulo Coelho

  Onze school bestaat nu vier jaar. We hebben een dagboek bijgehouden en de prestaties van onze accounts gedeeld met de studenten. Het idee is om altijd te streven naar verbetering in wat we doen om…
  Meer lezen