blog Image 25
Weekly
25.06.2022

Een weetje: 90% van retail traders verliest geld. Dit betekent dat 10% veel verdient. Nogal een platitude,

2 min.

 onze excuses. We hebben binnen onze school een model ontwikkeld om te identificeren wanneer de verliezers aan het handelen zijn. Dat model is gebaseerd op psychologie. In de realiteit is er een kracht die nog sterker is dan angst en hebzucht die de prijs bepaalt. Het is vreugde en pijn. We hebben ons gebaseerd op deze psychologische hypothese om ons kwantitatieve model te bouwen. We delen deze ideeën en de resultaten ervan graag binnen onze school.

We moeten niet te eng denken. In de jaren 80, toen Reagan president was, was het monetaire beleid restrictief en het fiscaal beleid expansief. In februari 1985 had de dollar zijn hoogste punt ooit bereikt. Sindsdien is het met 50% gedaald. Op deze basis is de dollar, en dus wereldwijde aandelen zonder afdekking, aantrekkelijk voor de lange termijn.

Een beetje wiskunde en geschiedenis. Een impliciete volatiliteit van 37% wordt geassocieerd met twee standaarddeviaties. De laatste honderd jaar is dit ongeveer om de 2 jaar gebeurd. Tegenwoordig is alles geglobaliseerd en zijn er meer genieën, idioten en oplichters waardoor dit veel vaker voorkomt. De verkoper van volatiliteit moet met deze realiteit rekening houden in zijn risicobeheer.

Er is blijkbaar niet veel nodig om gelukkig te zijn. Deze week herstelden de markten fors zonder speciaal goed nieuws. Een analyse van de Amerikaanse obligatiemarkt lijkt erop te wijzen dat het hoogtepunt van de inflatie achter ons ligt. In dit soort configuratie kunnen de aandelenmarkten in twee weken tijd met 10% herstellen. Om Buffett te citeren: "Ze komen niet bij je aankloppen als de markten weer aantrekken.”

In bijna een eeuw tijd zijn de dividenden van Europese aandelen nog nooit zo hoog geweest in vergelijking met de Duitse 10-jaarsrente. Er is momenteel een kloof van meer dan 3%. Op de lange termijn is de Europese markt dan ook een uitstekende gok. Op korte termijn zal de volatiliteit hoger zijn. En ja, niets is eenvoudig.

Overzicht


Lees ook

 • Screenshot 2024 05 19 075937
  Weekly
  18.05.2024

  Statistiek en GameStop

  Toen ik 20 was, volgde ik les over financiële theorie en portefeuillebeheer aan de universiteit. Het kernidee? Dat de markten efficiënt zijn en dat beleggers rationeel handelen. Dus, alleen fundamentele analyse telt. Geen gedoe over…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 05 12 074802
  Weekly
  11.05.2024

  Shorts en bubbels

  Het boek "The Big Short" van Michael Burry heeft zeker een enorme tol geëist van speculanten die probeerden de markt short te verkopen, vooral in de AI-sector. Wat moeten we nu doen na de opkomst…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 05 05 083334
  Weekly
  04.05.2024

  De VIX, gaps en ETF's

  Het overgrote deel van de transacties vindt plaats in het laatste kwartier, vlak voor het sluiten van de beurs. Volgens BestEx Research wordt dit fenomeen in de loop der tijd nog versterkt. Passief beheer van…
  Meer lezen