blog Image 25
Weekly
25.06.2022

Een weetje: 90% van retail traders verliest geld. Dit betekent dat 10% veel verdient. Nogal een platitude,

2 min.

 onze excuses. We hebben binnen onze school een model ontwikkeld om te identificeren wanneer de verliezers aan het handelen zijn. Dat model is gebaseerd op psychologie. In de realiteit is er een kracht die nog sterker is dan angst en hebzucht die de prijs bepaalt. Het is vreugde en pijn. We hebben ons gebaseerd op deze psychologische hypothese om ons kwantitatieve model te bouwen. We delen deze ideeën en de resultaten ervan graag binnen onze school.

We moeten niet te eng denken. In de jaren 80, toen Reagan president was, was het monetaire beleid restrictief en het fiscaal beleid expansief. In februari 1985 had de dollar zijn hoogste punt ooit bereikt. Sindsdien is het met 50% gedaald. Op deze basis is de dollar, en dus wereldwijde aandelen zonder afdekking, aantrekkelijk voor de lange termijn.

Een beetje wiskunde en geschiedenis. Een impliciete volatiliteit van 37% wordt geassocieerd met twee standaarddeviaties. De laatste honderd jaar is dit ongeveer om de 2 jaar gebeurd. Tegenwoordig is alles geglobaliseerd en zijn er meer genieën, idioten en oplichters waardoor dit veel vaker voorkomt. De verkoper van volatiliteit moet met deze realiteit rekening houden in zijn risicobeheer.

Er is blijkbaar niet veel nodig om gelukkig te zijn. Deze week herstelden de markten fors zonder speciaal goed nieuws. Een analyse van de Amerikaanse obligatiemarkt lijkt erop te wijzen dat het hoogtepunt van de inflatie achter ons ligt. In dit soort configuratie kunnen de aandelenmarkten in twee weken tijd met 10% herstellen. Om Buffett te citeren: "Ze komen niet bij je aankloppen als de markten weer aantrekken.”

In bijna een eeuw tijd zijn de dividenden van Europese aandelen nog nooit zo hoog geweest in vergelijking met de Duitse 10-jaarsrente. Er is momenteel een kloof van meer dan 3%. Op de lange termijn is de Europese markt dan ook een uitstekende gok. Op korte termijn zal de volatiliteit hoger zijn. En ja, niets is eenvoudig.

Overzicht


Lees ook

 • Impakt 20230623 33
  Weekly
  25.11.2023

  Whales en Wyckoff

  Herinnert u zich de toespraak van de whales van 3 weken geleden nog? "We moeten weg uit aandelen!" En wat deden die whales? Ze vormden een voorraad aandelen. Ze kochten dus van de panikerende kleine…
  Meer lezen
 • Impakt 20230623 17
  Weekly
  18.11.2023

  Inflatie en optieprijzen

  Het gaat weg, maar het komt terug. Dat zou je kunnen zeggen over inflatie. Boeddhisten zouden spreken over de vergankelijkheid van dingen. Hoe dan ook, voor de mainstream journalist was het goede cijfer van de…
  Meer lezen
 • Impakt 20221130 88
  Weekly
  11.11.2023

  Fintech en Japanse perfectie

  De analyses van Wyckoff en Elliott hebben ons enorm geholpen. Herinner je je nog dat ze halverwege de vorige week een sterke kans op een krachtige stijging hadden geïdentificeerd? En wat gebeurde er vervolgens? In…
  Meer lezen