blog Impakt 20221130 88
Weekly
11.11.2023

Fintech en Japanse perfectie

2 min.

De analyses van Wyckoff en Elliott hebben ons enorm geholpen. Herinner je je nog dat ze halverwege de vorige week een sterke kans op een krachtige stijging hadden geïdentificeerd? En wat gebeurde er vervolgens? In de afgelopen 10 dagen zijn de grote indices explosief gestegen zoals we al sinds 2004 niet meer gezien hebben. Het is bekend dat als een fondsbeheerder slechts enkele dagen van grote stijging mist, zijn prestaties tot 50% minder kunnen zijn op jaarbasis. Het verhaal gaat verder…

Binnen onze school hebben we een eenvoudige optiestrategie ontwikkeld die is afgestemd op de accumulatiefase van Wyckoff. Dit is de fase waarin professionals aandelen kopen van particulieren die in paniek verkopen. Deze strategie is gepresenteerd samen met de behaalde resultaten aan onze studenten. Het werken in een geest van collectieve intelligentie is gunstig voor al onze members. Deze filosofie wordt ook toegepast door de beheerders van het beste fonds ter wereld, Renaissance Technologies.

Geen twee zonder drie:

 • Drie jaar geleden: "De inflatie is tijdelijk."
 • Een jaar geleden: "De wereld zal een recessie doormaken."
 • Nu: "Aandelen zullen een sterke correctie ondergaan, en de huidige rally is een rally van een bearmarkt."

Dit is de retoriek van de whales, zoals Morgan Stanley, die zich voeden met kleine visjes. Zin om opgeslokt te worden door een whale of deel uit te maken van de leden van orcatraders.eu? De keuze is aan u.

Kent u Adyen, de FinTech uit de AEX? In juli was het met 50% gezakt, en deze week is het meer dan 30% gestegen. Zulke bewegingen veroorzaken dagelijkse variaties van meer dan 2 standaardafwijkingen op de AEX en kunnen een verkoper van opties op deze index in de problemen brengen. We leerden uit de ervaring van juli en kwamen de week rustig door. Dit illustreert de waarde van ons gedeelde strategierapport met onze members.

Ook op vakantie verbeteren onze optiestrategieën dankzij een notitieboekje dat nooit ver weg is. Bertrand was deze week in Japan. Daar voel je de energie om elke dag beter te worden in je werk en in alles eigenlijk. Rare jongens, die Japanners, zo zou Obelix het zeggen. Maar het zorgt wel voor een zeer gunstige energie voor het ontwikkelen van nieuwe optiestrategieën. En die blijven delen met onze members motiveert nog meer. Een citaat: "Wie met heel zijn ziel doet wat hij moet doen, dwaalt nooit af". Maar welk boek was dat nu weer?


Lees ook

 • Screenshot 2024 04 21 092056
  Weekly
  20.04.2024

  Business en statistiek

  Deze week zullen we opnieuw niet spreken over bijvoorbeeld de provocaties tussen Israël en Iran of over de haviken van de Fed die aangeven dat de inflatie nog niet onder controle is. Wie af en…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 14 080914
  Weekly
  13.04.2024

  Volatiliteit en realiteit

  Naar wekelijkse gewoonte, laten we de onderwerpen uit de populaire (financiële) pers wat links liggen. We zullen niet praten over de schok op de markten na de publicatie van de inflatiecijfers en de uitspraken van…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 07 085150
  Weekly
  06.04.2024

  Lage volatiliteit en Paulo Coelho

  Onze school bestaat nu vier jaar. We hebben een dagboek bijgehouden en de prestaties van onze accounts gedeeld met de studenten. Het idee is om altijd te streven naar verbetering in wat we doen om…
  Meer lezen