blog PXL 20230422 1241084642
Weekly
13.01.2024

Resultatenseizoen begint

2 min.

Vorige week hebben we gesproken over de recente manipulatie van de whales (BlackRock en Vanguard, om de twee grootsten te noemen). We hebben ook getracht de optiestrategieën uit te leggen die onze leden gebruiken in deze context van "panic buying". Twee menselijke kwaliteiten zijn essentieel voor een goede gang van zaken: geduld en vertrouwen.

Geduld. Laten we beginnen met een paar "standaard" woorden: "Alles komt op zijn tijd voor degene die kan wachten." Nou, niet zo "standaard" in de wereld van optiestrategieën. Het begrijpen van de strategieën van smart money stelt ons in staat onze eigen strategieën op te zetten. Herinner je je een maand geleden? Smart money moedigde dumb money aan om te kopen. Sindsdien hebben de belangrijkste aandelenindices ongeveer 5% verloren vanaf hun top. En ja, ze nemen de tijd om de vraag van dumb money te vernietigen en een neerwaartse beweging te starten.

Het is dus nodig om geduldig te zijn op middellange termijn. Maar ook op één dag. Belangrijke koop- en verkoopniveaus van smart money zijn gemakkelijk identificeerbaar met ervaring. We delen ze binnen onze gemeenschap. Een voorbeeld? Deze donderdag 11 januari. Een manipulatie naar boven bij de opening gevolgd door een krachtige neerwaartse beweging. Bijna 1,5% tussen de opening en het sluiten op de belangrijkste indices. Conclusie? Smart money manipuleert de markt daar waar liquiditeitspools zich bevinden. Vertaling: het domme geld verliest.

Vertrouwen. Dat komt er onder meer door het bijhouden van een strategiedagboek en het delen ervan binnen een kleine groep. ‘t Zijn geen loze woorden. Dat is wat we doen binnen onze school door onze resultaten te analyseren. Het delen van informatie is essentieel, vooral omdat het de motivatie verhoogt om een dagboek bij te houden en discussies aanmoedigt.

Vrijdag 12 januari begon het resultatenseizoen in Amerika. Natuurlijk maakt één zwaluw nog geen zomer, maar de eerste marktreacties suggereren een schommelende markt met een neerwaartse neiging. Het is misschien een detail, maar onze analyse suggereert dat smart money doorgaat met verkopen van posities die het in december heeft gekocht en zelfs short-posities opbouwt. Wordt vervolgd…


Lees ook

 • 2024 07 07 084543
  Weekly
  06.07.2024

  VIX en feestjes

  Als je indruk wilt maken op een feestje en je wilt optimistisch overkomen, kun je praten over de uitbreiding van de groeibasis van aandelen. Als NVIDIA, dat een flinke klap heeft gekregen door een daling…
  Meer lezen
 • Image
  Weekly
  29.06.2024

  Zen & opties verkopen

  Deze week las ik toevallig iets over een avonturierster die eigenlijk het boeddhisme in Europa introduceerde, nadat ze illegaal in de verboden stad in Tibet verbleef, Alexandra David Néel. Ze was op zoek naar kennis,…
  Meer lezen
 • Triple witching
  Weekly
  22.06.2024

  Hapiness & triple witchingday

  Deze week gaan we het hebben over happiness. Als dit onderwerp je niet interesseert en je liever over optiestrategieën en triple witchingday hoort, kun je naar het laatste punt gaan. Maar ook dat gaat een…
  Meer lezen