blog PXL 20230422 1241084642
Weekly
13.01.2024

Resultatenseizoen begint

2 min.

Vorige week hebben we gesproken over de recente manipulatie van de whales (BlackRock en Vanguard, om de twee grootsten te noemen). We hebben ook getracht de optiestrategieën uit te leggen die onze leden gebruiken in deze context van "panic buying". Twee menselijke kwaliteiten zijn essentieel voor een goede gang van zaken: geduld en vertrouwen.

Geduld. Laten we beginnen met een paar "standaard" woorden: "Alles komt op zijn tijd voor degene die kan wachten." Nou, niet zo "standaard" in de wereld van optiestrategieën. Het begrijpen van de strategieën van smart money stelt ons in staat onze eigen strategieën op te zetten. Herinner je je een maand geleden? Smart money moedigde dumb money aan om te kopen. Sindsdien hebben de belangrijkste aandelenindices ongeveer 5% verloren vanaf hun top. En ja, ze nemen de tijd om de vraag van dumb money te vernietigen en een neerwaartse beweging te starten.

Het is dus nodig om geduldig te zijn op middellange termijn. Maar ook op één dag. Belangrijke koop- en verkoopniveaus van smart money zijn gemakkelijk identificeerbaar met ervaring. We delen ze binnen onze gemeenschap. Een voorbeeld? Deze donderdag 11 januari. Een manipulatie naar boven bij de opening gevolgd door een krachtige neerwaartse beweging. Bijna 1,5% tussen de opening en het sluiten op de belangrijkste indices. Conclusie? Smart money manipuleert de markt daar waar liquiditeitspools zich bevinden. Vertaling: het domme geld verliest.

Vertrouwen. Dat komt er onder meer door het bijhouden van een strategiedagboek en het delen ervan binnen een kleine groep. ‘t Zijn geen loze woorden. Dat is wat we doen binnen onze school door onze resultaten te analyseren. Het delen van informatie is essentieel, vooral omdat het de motivatie verhoogt om een dagboek bij te houden en discussies aanmoedigt.

Vrijdag 12 januari begon het resultatenseizoen in Amerika. Natuurlijk maakt één zwaluw nog geen zomer, maar de eerste marktreacties suggereren een schommelende markt met een neerwaartse neiging. Het is misschien een detail, maar onze analyse suggereert dat smart money doorgaat met verkopen van posities die het in december heeft gekocht en zelfs short-posities opbouwt. Wordt vervolgd…


Lees ook

 • Screenshot 2024 02 25 080351
  Weekly
  24.02.2024

  Nvidia en houwelenverkopers

  We gaan je niet om de oren slaan met de schitterende resultaten van Nvidia, dat voor AI is wat houwelenverkopers waren tijdens de goudkoorts. Een sterke stijging van de indexen volgde. De FOMO van de…
  Meer lezen
 • Impakt 20230623 68
  Weekly
  17.02.2024

  Whales en liquiditeitspools

  In plaats van te praten over de petjes van Wall Street-traders die de S&P 5000 tonen of over ongekende gebieden voor AI-gerelateerde indexen en aandelen, gaan we een update geven over onze vorige post. Weet…
  Meer lezen
 • Impakt 20221130 100
  Weekly
  10.02.2024

  Passief inkomen

  Deze week zullen we proberen om een definitie van passief inkomen te geven. En met alle bescheidenheid proberen we een meer verlichte definitie te geven dan die van Wikipedia, die ik zojuist heb geraadpleegd. Een passief…
  Meer lezen