blog IMG 20200925 145406
Weekly
03.12.2022

Volgens Bloomberg is de correlatie tussen aandelen en obligaties het laagst sinds 2012. En dan?

2 min.

De 60/40-formule doet beleggers niet langer dromen. En dat is niet alles. De daling van de “risicovrije” obligaties (de Duitse rente op 10 jaar) was groter dan de daling van wereldwijde aandelen. Daar heb je het: Een risicoloze obligatiehouder met een looptijd van 10 jaar heeft in reële termen een niet-recupereerbaar verlies.

We hebben er onlangs al over gesproken. De neerwaartse trend van de reële rente bestaat al 700 jaar. Wat doen in deze context? Winstgevende activa verwerven met schulden. Onze simulaties laten zien dat vastgoed geen wonderformule is. Portefeuilles met opties maken het mogelijk om te doen alsof we langlopende schulden hebben om aandelen te kopen die een brutodividend bieden dat in de loop van de tijd stijgt.

Kortom, Powell is terug de good cop en vertelde de markt wat de markt wilde horen. En dat gaf vuurwerk bij de aandelen (stijging van 3 standaarddeviaties in enkele minuten), de dollar daalde ten opzichte van de belangrijkste munten en de Amerikaanse rentes daalden fors. Het beste van alle werelden voor de belegger? Lees verder..

Sinds de manipulatieve goeroes zeiden Europa te ontvluchten, zijn de Europese indices explosief gestegen (bijna 20% sinds 13 oktober) en hebben ze het beduidend beter gedaan dan de wereldwijde aandelen. Als je een regelmatige lezer bent, dankjewel. Op dat moment hadden we geanalyseerd dat marketmakers voorraden aan het opbouwen waren tegen lage prijzen. En nu? Dezelfde analyse suggereert dat diezelfde marketmakers (whales) hun aandelenvoorraad verpatsen aan kleine visjes.Wist je dat de orka het enige dier is dat walvissen durft aan te vallen? Welkom op onze school orcatraders.eu

Om optiestrategieën in een portefeuille te integreren, moet men een filosofie aannemen die gebaseerd is op 3 hoofdpijlers:

 1. We kunnen de toekomst niet voorspellen, maar we kunnen uiterst onwaarschijnlijke niveaus bepalen. We blijven nederig.
 2. Er bestaan ​​black swans en je moet een plan hebben voor extreme gebeurtenissen. Laatste voorbeeld? De extreme stijging van de markten in zeer korte tijd.
 3. Opties zijn stelselmatig te duur. Die moet je dus verkopen.


Lees ook

 • Screenshot 2024 04 21 092056
  Weekly
  20.04.2024

  Business en statistiek

  Deze week zullen we opnieuw niet spreken over bijvoorbeeld de provocaties tussen Israël en Iran of over de haviken van de Fed die aangeven dat de inflatie nog niet onder controle is. Wie af en…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 14 080914
  Weekly
  13.04.2024

  Volatiliteit en realiteit

  Naar wekelijkse gewoonte, laten we de onderwerpen uit de populaire (financiële) pers wat links liggen. We zullen niet praten over de schok op de markten na de publicatie van de inflatiecijfers en de uitspraken van…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 07 085150
  Weekly
  06.04.2024

  Lage volatiliteit en Paulo Coelho

  Onze school bestaat nu vier jaar. We hebben een dagboek bijgehouden en de prestaties van onze accounts gedeeld met de studenten. Het idee is om altijd te streven naar verbetering in wat we doen om…
  Meer lezen