blog Impakt 20221130 31
Weekly
02.03.2024

Gedragsfinanciering en de geschiedenis

2 min.

De aanpak van OrcaTraders? Die is gebaseerd op een evenwichtige mix tussen optiestrategieën en lessen gedragsfinanciering. Tot op heden kan het belangrijkste gedrag worden samengevat als FOMO, of de angst om niet aan boord te zijn van de super opgevoerde raket van NVIDIA. We zullen proberen, in alle bescheidenheid, een diagnose te maken, een parallel te trekken met de geschiedenis en vooral een passende strategie voor te stellen.

De diagnose. Nvidia is omhoog geschoten naar onbekend terrein en heeft de AEX meegenomen, gevoed door het aandeel ASML. Geen detail voor ons, want we verkopen opties op deze index. Wel, gaat AI alles oplossen?

Op basis van wat we tot nu toe weten, zal AI niet het overmatige schuldniveau van westerse landen oplossen, militaire dreigingen verhinderen of de massale verarming van de middenklasse als gevolg van financiële repressie. Gezien de extreme waarderingen in de sector, kunnen we ons afvragen of deze sector niet in een mooie speculatieve bubble is beland. Laten we een parallel trekken met de geschiedenis.

De geschiedenis. In 1999, vóór het barsten van de internetbubbel, bevonden we ons in een vergelijkbare FOMO-context als de huidige situatie. Een perfecte timing was natuurlijk onmogelijk. De film "The Big Short" illustreert - in een andere crisis - de extreme moeilijkheid om een shortpositie aan te houden en dagelijks met margin calls om te gaan, om uiteindelijk de jackpot te winnen. Wie kan dat doen? Er is een gemakkelijkere manier. Een schets van een oplossing komt hierna.

Een goed doordachte optiestrategie maakt winst mogelijk bij een neerwaartse beweging in de toekomst, terwijl elke dag risicobeheersing wordt toegepast, zonder margin calls en zonder dat de tijd in ons nadeel speelt. Het gaat dus niet om het kopen van een put-optie. We staan open voor het delen van onze kennis binnen onze school. Geïnteresseerd in deze strategie? Neem contact met ons op.


Lees ook

 • Screenshot 2024 04 21 092056
  Weekly
  20.04.2024

  Business en statistiek

  Deze week zullen we opnieuw niet spreken over bijvoorbeeld de provocaties tussen Israël en Iran of over de haviken van de Fed die aangeven dat de inflatie nog niet onder controle is. Wie af en…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 14 080914
  Weekly
  13.04.2024

  Volatiliteit en realiteit

  Naar wekelijkse gewoonte, laten we de onderwerpen uit de populaire (financiële) pers wat links liggen. We zullen niet praten over de schok op de markten na de publicatie van de inflatiecijfers en de uitspraken van…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 07 085150
  Weekly
  06.04.2024

  Lage volatiliteit en Paulo Coelho

  Onze school bestaat nu vier jaar. We hebben een dagboek bijgehouden en de prestaties van onze accounts gedeeld met de studenten. Het idee is om altijd te streven naar verbetering in wat we doen om…
  Meer lezen