blog 2 E7 A07172
Weekly
16.12.2023

Jerome Powell en drie heksen

2 min.

Jerome Powell erkende donderdagavond toen de Europese markten al gesloten waren, impliciet dat de top van de rente achter ons ligt. Hij versterkte dus het standpunt van de grote jongens. Weet je wel, de grote zakenbanken die iets meer dan een maand geleden erg bearish waren en aandelen kochten van de kleine visjes die bang waren voor inflatie en de oorlog in het Midden-Oosten.

Sinds eind oktober zijn de markten explosief gestegen. Een van de sterkste stijgingen in honderd jaar. Da’s nogal wat. Een stijging van meer dan 10% op de belangrijkste indices is een onverwachte sterke stijging. Een verkoper die op een daling heeft ingezet, kan in deze context failliet gaan. In onze school hebben we een strategie ontwikkeld die helpt om in deze situatie het hoofd boven water te houden.

Deze strategie houdt in dat je op korte termijn Butterfly calls koopt en tegelijkertijd calls op langere termijn verkoopt. Natuurlijk wordt er een strikte risicobeheersing toegepast. Deze butterfly-strategie wordt vaak verkeerd begrepen. Het biedt een risico/rendementsverhouding van 1 op 20, met een zeer lage waarschijnlijkheid van winst. Maar het stelt je in staat om langlopende short call-posities te behouden.

Deze vrijdag was het triple witching day. En dan? Veel short sellers zijn gedwongen kopers geworden. Met andere woorden, er was veel vraag op de markt. En de vraag is niet oneindig. Het is dus waarschijnlijk dat de grote jongens hun shortposities in de komende weken zullen liquideren, omdat de vraag minder zal zijn. Wat zeggen de modellen?

De analyses van Wyckoff en Elliott suggereren dat de volgende neerwaartse beweging waarschijnlijk groter zal zijn dan een mogelijke stijging. Opnieuw hebben we een optiestrategie geïmplementeerd om deze gedachte te benutten. Deze strategie wordt gedeeld en besproken binnen onze groep.


Lees ook

 • 2024 07 07 084543
  Weekly
  06.07.2024

  VIX en feestjes

  Als je indruk wilt maken op een feestje en je wilt optimistisch overkomen, kun je praten over de uitbreiding van de groeibasis van aandelen. Als NVIDIA, dat een flinke klap heeft gekregen door een daling…
  Meer lezen
 • Image
  Weekly
  29.06.2024

  Zen & opties verkopen

  Deze week las ik toevallig iets over een avonturierster die eigenlijk het boeddhisme in Europa introduceerde, nadat ze illegaal in de verboden stad in Tibet verbleef, Alexandra David Néel. Ze was op zoek naar kennis,…
  Meer lezen
 • Triple witching
  Weekly
  22.06.2024

  Hapiness & triple witchingday

  Deze week gaan we het hebben over happiness. Als dit onderwerp je niet interesseert en je liever over optiestrategieën en triple witchingday hoort, kun je naar het laatste punt gaan. Maar ook dat gaat een…
  Meer lezen