blog 2 E7 A07172
Weekly
16.12.2023

Jerome Powell en drie heksen

2 min.

Jerome Powell erkende donderdagavond toen de Europese markten al gesloten waren, impliciet dat de top van de rente achter ons ligt. Hij versterkte dus het standpunt van de grote jongens. Weet je wel, de grote zakenbanken die iets meer dan een maand geleden erg bearish waren en aandelen kochten van de kleine visjes die bang waren voor inflatie en de oorlog in het Midden-Oosten.

Sinds eind oktober zijn de markten explosief gestegen. Een van de sterkste stijgingen in honderd jaar. Da’s nogal wat. Een stijging van meer dan 10% op de belangrijkste indices is een onverwachte sterke stijging. Een verkoper die op een daling heeft ingezet, kan in deze context failliet gaan. In onze school hebben we een strategie ontwikkeld die helpt om in deze situatie het hoofd boven water te houden.

Deze strategie houdt in dat je op korte termijn Butterfly calls koopt en tegelijkertijd calls op langere termijn verkoopt. Natuurlijk wordt er een strikte risicobeheersing toegepast. Deze butterfly-strategie wordt vaak verkeerd begrepen. Het biedt een risico/rendementsverhouding van 1 op 20, met een zeer lage waarschijnlijkheid van winst. Maar het stelt je in staat om langlopende short call-posities te behouden.

Deze vrijdag was het triple witching day. En dan? Veel short sellers zijn gedwongen kopers geworden. Met andere woorden, er was veel vraag op de markt. En de vraag is niet oneindig. Het is dus waarschijnlijk dat de grote jongens hun shortposities in de komende weken zullen liquideren, omdat de vraag minder zal zijn. Wat zeggen de modellen?

De analyses van Wyckoff en Elliott suggereren dat de volgende neerwaartse beweging waarschijnlijk groter zal zijn dan een mogelijke stijging. Opnieuw hebben we een optiestrategie geïmplementeerd om deze gedachte te benutten. Deze strategie wordt gedeeld en besproken binnen onze groep.


Lees ook

 • Screenshot 2024 02 25 080351
  Weekly
  24.02.2024

  Nvidia en houwelenverkopers

  We gaan je niet om de oren slaan met de schitterende resultaten van Nvidia, dat voor AI is wat houwelenverkopers waren tijdens de goudkoorts. Een sterke stijging van de indexen volgde. De FOMO van de…
  Meer lezen
 • Impakt 20230623 68
  Weekly
  17.02.2024

  Whales en liquiditeitspools

  In plaats van te praten over de petjes van Wall Street-traders die de S&P 5000 tonen of over ongekende gebieden voor AI-gerelateerde indexen en aandelen, gaan we een update geven over onze vorige post. Weet…
  Meer lezen
 • Impakt 20221130 100
  Weekly
  10.02.2024

  Passief inkomen

  Deze week zullen we proberen om een definitie van passief inkomen te geven. En met alle bescheidenheid proberen we een meer verlichte definitie te geven dan die van Wikipedia, die ik zojuist heb geraadpleegd. Een passief…
  Meer lezen