blog Screenshot 2024 03 24 080636
Weekly
23.03.2024

Marcus Aurelius en euforie

2 min.

Marcus Aurelius: "Moge mij de kracht gegeven worden om te accepteren wat niet veranderd kan worden, de moed om te veranderen wat veranderd kan worden, en de wijsheid om het verschil tussen beide te kennen." In de wereld van de opties is de beginnende euforie over de 'magnificent seven' een gegeven dat niet kan worden veranderd. Wat we wel kunnen beheersen, is het risicobeheer. Dit kan op één pagina in Excel worden vastgelegd. Zaak is om risicobeheer te onderscheiden van de strategie.

Terug naar de fascinerende wereld van opties. In een context van lage impliciete volatiliteit is het beter om opties op middellange termijn te kopen en deze te financieren met opties op korte termijn. We bevinden ons momenteel in deze situatie. Een voorbeeld? Een optie met een looptijd van een maand biedt een premie die 4 keer hoger is dan die van een optie met een looptijd van een dag. Aan u om de berekeningen te maken.

Vaak wordt ons gevraagd waarom onze school werkt met opties op de AEX. Het antwoord is eenvoudig. Het is een van de weinige indexen die dagelijkse expiraties hebben. En zoals u waarschijnlijk begrijpt, is dat zeer nuttig in een wereld met lage impliciete volatiliteit.

Onze analyse suggereert dat de aandelenmarkten in de volgmodus zitten. Het is de vijfde golf van Elliott. In deze golf kopen jongeren bijvoorbeeld Nvidia of stappen ze in de beursintroductie van Reddit (+30% op de eerste handelsdag, terwijl het bedrijf nog nooit winst heeft gemaakt). Het is ook in deze golf dat de winsten papieren winsten blijven en verlies wordt geïncasseerd. Deze golf kan relatief lang duren.

Dus, hoe ga je om met een mogelijke periode van komende euforie? Het idee is om redelijk 'short' te blijven op de middellange termijn, terwijl je jezelf zeer goedkoop beschermt tegen de heersende euforie door out-of-the-money calls te kopen. De keuze van uitoefenprijzen en expiraties is hier cruciaal. Dit is wat we ontwikkelen in onze gevorderde cursussen.


Lees ook

 • Screenshot 2024 04 21 092056
  Weekly
  20.04.2024

  Business en statistiek

  Deze week zullen we opnieuw niet spreken over bijvoorbeeld de provocaties tussen Israël en Iran of over de haviken van de Fed die aangeven dat de inflatie nog niet onder controle is. Wie af en…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 14 080914
  Weekly
  13.04.2024

  Volatiliteit en realiteit

  Naar wekelijkse gewoonte, laten we de onderwerpen uit de populaire (financiële) pers wat links liggen. We zullen niet praten over de schok op de markten na de publicatie van de inflatiecijfers en de uitspraken van…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 07 085150
  Weekly
  06.04.2024

  Lage volatiliteit en Paulo Coelho

  Onze school bestaat nu vier jaar. We hebben een dagboek bijgehouden en de prestaties van onze accounts gedeeld met de studenten. Het idee is om altijd te streven naar verbetering in wat we doen om…
  Meer lezen