blog Impakt 20221130 29
Weekly
27.05.2023

Bubbels en fondsbeheerders

2 min.

Bijna onmogelijk te negeren. Er waren wilde solden in wat het meest was gestegen: Franse luxe en technologie. Allemaal blabla natuurlijk. Onze analyse suggereert dat we de golf van volgers ingaan. Dit is Elliott wave 5 waar winst op papier blijft. Belangrijker voor de optieverkoper is dat wave 3 voorbij is. Dus volgens het principe van inversie zijn scherpe stijgingen zijn zeer onwaarschijnlijk.

Het gemeenschappelijke punt tussen James Simons, de grondlegger van Renaissance, het beste fonds ter wereld, en onze school is de ontwikkeling van collectieve intelligentie. Bij OrcaTraders moedigen we het delen van strategieën tussen onze leden aan en het resultaat mag er zijn. Meer dan 80% van onze studenten is op weg naar financiële vrijheid. Dat is nog eens een energie.

Mensen onder de 20 jaar zullen het niet kennen. In 2000, op het hoogtepunt van de internetzeepbel, waren de waardering en het optimisme extreem hoog. Zoals uitgelegd door Kindleberger in zijn boek "Anatomy of a Bubble", zijn financiële bubbels onvermijdelijke verschijnselen in een kapitalistisch systeem. De volgende kan verband houden met AI. Als we naar de globale waarderingsratio's kijken, zijn we nu verre van overdreven gewaardeerd.

Is het gemakkelijk om nieuwe goudklompjes te ontdekken? Nee, dat is wat het ARK-fonds van Cathie Wood laat zien. Meer dan 70% gedaald ten opzichte van zijn hoogtepunt. Dus als het hele ARK-team het niet kan, waarom zou jij het dan doen? Nogmaals, we geven de voorkeur aan onze strategieën voor het verkopen van opties, die een kans van bijna 100% hebben om winst te genereren over een horizon van een jaar.

Nvidia surft mee op de AI-golf en lijkt altijd in een goede doen. De resultaten zijn verbluffend en tonen het optimisme van de AI-actoren aan. Year-to-date zou de S&P 500 negatief zijn als AI-gerelateerde aandelen worden uitgesloten. Nogmaals, dit is een van de redenen waarom reguliere fondsbeheerders moeite hebben om beter te presteren dan wereldwijde aandelen. Maar waar betaal je ze dan voor? Om eens over na te denken.Lees ook

 • Triple witching
  Weekly
  22.06.2024

  Hapiness & triple witchingday

  Deze week gaan we het hebben over happiness. Als dit onderwerp je niet interesseert en je liever over optiestrategieën en triple witchingday hoort, kun je naar het laatste punt gaan. Maar ook dat gaat een…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 06 16 084148
  Weekly
  15.06.2024

  De dollar en de hedge

  We gaan niet lang praten over de resultaten van de verkiezingen op de Europese beurzen. Ze zijn knock-out. Maar er is iets belangrijkers voor de belegger die op zoek is naar financiële vrijheid. De dollar…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 06 10 091509
  Weekly
  08.06.2024

  De appel van Apple

  Hoe kunnen we het niet hebben over de uitzonderlijke stijging van de markten deze woensdag? Een stijging van 5 standaarddeviaties voor de statistiekliefhebbers of een zwarte zwaan voor de fans van Taleb (waar ik bij…
  Meer lezen