blog Impakt 20221130 29
Weekly
27.05.2023

Bubbels en fondsbeheerders

2 min.

Bijna onmogelijk te negeren. Er waren wilde solden in wat het meest was gestegen: Franse luxe en technologie. Allemaal blabla natuurlijk. Onze analyse suggereert dat we de golf van volgers ingaan. Dit is Elliott wave 5 waar winst op papier blijft. Belangrijker voor de optieverkoper is dat wave 3 voorbij is. Dus volgens het principe van inversie zijn scherpe stijgingen zijn zeer onwaarschijnlijk.

Het gemeenschappelijke punt tussen James Simons, de grondlegger van Renaissance, het beste fonds ter wereld, en onze school is de ontwikkeling van collectieve intelligentie. Bij OrcaTraders moedigen we het delen van strategieën tussen onze leden aan en het resultaat mag er zijn. Meer dan 80% van onze studenten is op weg naar financiële vrijheid. Dat is nog eens een energie.

Mensen onder de 20 jaar zullen het niet kennen. In 2000, op het hoogtepunt van de internetzeepbel, waren de waardering en het optimisme extreem hoog. Zoals uitgelegd door Kindleberger in zijn boek "Anatomy of a Bubble", zijn financiële bubbels onvermijdelijke verschijnselen in een kapitalistisch systeem. De volgende kan verband houden met AI. Als we naar de globale waarderingsratio's kijken, zijn we nu verre van overdreven gewaardeerd.

Is het gemakkelijk om nieuwe goudklompjes te ontdekken? Nee, dat is wat het ARK-fonds van Cathie Wood laat zien. Meer dan 70% gedaald ten opzichte van zijn hoogtepunt. Dus als het hele ARK-team het niet kan, waarom zou jij het dan doen? Nogmaals, we geven de voorkeur aan onze strategieën voor het verkopen van opties, die een kans van bijna 100% hebben om winst te genereren over een horizon van een jaar.

Nvidia surft mee op de AI-golf en lijkt altijd in een goede doen. De resultaten zijn verbluffend en tonen het optimisme van de AI-actoren aan. Year-to-date zou de S&P 500 negatief zijn als AI-gerelateerde aandelen worden uitgesloten. Nogmaals, dit is een van de redenen waarom reguliere fondsbeheerders moeite hebben om beter te presteren dan wereldwijde aandelen. Maar waar betaal je ze dan voor? Om eens over na te denken.Lees ook

 • Impakt 20221130 114
  Weekly
  30.09.2023

  Shutdown in de VS of niet?

  Je kent ongetwijfeld de zorg van het moment voor de investeerder: Wordt er een shutdown in de Verenigde Staten doorgevoerd of niet, en zal de rente stijgen of niet. Maar we betreden nu een andere…
  Meer lezen
 • Impakt 20230623 10
  Weekly
  23.09.2023

  Powell, Chomsky, Rodrik en Shiller (komen in een bar)

  ▪️ Optimisten vinden Jérôme Powell een behendige koorddanser. Pessimisten zien zijn huidige missie als een onmogelijke opgave. Mission Impossible. De realiteit is om de rente lager dan de inflatie te houden, gedurende een zeer lange tijd.…
  Meer lezen
 • Impakt 20221130 108
  Weekly
  16.09.2023

  Bernard Arnault en optietraders

  ▪️ Een formule om alle zorgen over optieverkoopstrategieën weg te nemen, zou zomaar van Dale Carnegie kunnen komen. Ze kan worden samengevat in drie punten: Bepaal het maximale risicobudget per maand.Bereid je voor om het te accepteren…
  Meer lezen