blog Image 25
Weekly
28.05.2022

Het resultaat van zowel ervaring als onderzoek: Een eenvoudig markttimingmodel dat werkt. Hoe dan?

2 min.

 Koop de wereldwijde aandelenmarkt wanneer je geld hebt dat je niet nodig hebt. Verkoop wanneer je geld nodig hebt. Overigens geeft fundamentele analyse gekoppeld aan psychologische analyse ook goede resultaten op middellange termijn.

De inflatie, op zijn hoogst in 40 jaar, vergroot de kloof tussen arm en rijk. We zien het aan het consumptiegedrag op chique plaatsen en bij het praten met de middenklasse (ik hou niet van dat woord). Conclusie: De 80%-regel geldt nog steeds. Financiële repressie kan de middenklasse in armoede duwen. Welkom in het ultrakapitalisme. Het belangrijkste is om je aan te passen aan deze realiteit. Dit is de bestaansreden van onze school, OrcaTraders.

Je herinnert je "Too big to fail" nog uit 2007. Ik las op ZoneBourse dat een Angelsaksische krant de nieuwe uitdrukking "too big to jail" gebruikte toen ze het over Elon Musk hadden. Hij wordt door Twitter-aandeelhouders beschuldigd van talloze marktmanipulaties. Laten we eerlijk zijn: elke dag manipuleren een handvol grote jongens de markt zonder zich om de wet te bekommeren. Wie dan? We hebben er wel een idee over ;-). Het belangrijkste is om je bewust te zijn van deze realiteit bij het opzetten van een beleggingsproces.

Wist je dat de orka, ook wel killer whale genoemd, zijn naam eer aan doet? Waarom halen we dit aan? In de financiële wereld zouden whales Goldman Sachs, JP Morgan, Blackrock, … kunnen zijn. Een retail futurestrader heeft geen kans om te winnen tegen deze whales. Ze hebben bijvoorbeeld een risicobudget van 1.000 contracten, terwijl de individuele futures-handelaar soms maar een budget van één contract heeft. Hij is dus de verliezer. Aan de andere kant stellen strategieën voor indexopties ons in staat om met de whales te spelen. Daarom hebben we onze school OrcaTraders genoemd.

De drie belangrijke dieptepunten op de recente aandelenmarkten vielen samen met een ontwrichting in andere markten: de olieprijs negatief (Covid-crisis), 250% stijging van nikkel (low tijdens deze aanhoudende oorlog) en het wegvegen van de stablecoin TerraUSD (recent dieptepunt van 19 mei). Sinds die datum zijn de markten met meer dan 4% hersteld. Dit is allemaal in lijn met de geschiedenis: 50% van de totale marktprestaties wordt verklaard door de 10 dagen na extreme dalingen. Dank aan mijn computer waarmee ik deze eenvoudige berekeningen kon uitvoeren.


Lees ook

 • Screenshot 2024 04 21 092056
  Weekly
  20.04.2024

  Business en statistiek

  Deze week zullen we opnieuw niet spreken over bijvoorbeeld de provocaties tussen Israël en Iran of over de haviken van de Fed die aangeven dat de inflatie nog niet onder controle is. Wie af en…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 14 080914
  Weekly
  13.04.2024

  Volatiliteit en realiteit

  Naar wekelijkse gewoonte, laten we de onderwerpen uit de populaire (financiële) pers wat links liggen. We zullen niet praten over de schok op de markten na de publicatie van de inflatiecijfers en de uitspraken van…
  Meer lezen
 • Screenshot 2024 04 07 085150
  Weekly
  06.04.2024

  Lage volatiliteit en Paulo Coelho

  Onze school bestaat nu vier jaar. We hebben een dagboek bijgehouden en de prestaties van onze accounts gedeeld met de studenten. Het idee is om altijd te streven naar verbetering in wat we doen om…
  Meer lezen