blog Image 25
Weekly
28.05.2022

Het resultaat van zowel ervaring als onderzoek: Een eenvoudig markttimingmodel dat werkt. Hoe dan?

2 min.

 Koop de wereldwijde aandelenmarkt wanneer je geld hebt dat je niet nodig hebt. Verkoop wanneer je geld nodig hebt. Overigens geeft fundamentele analyse gekoppeld aan psychologische analyse ook goede resultaten op middellange termijn.

De inflatie, op zijn hoogst in 40 jaar, vergroot de kloof tussen arm en rijk. We zien het aan het consumptiegedrag op chique plaatsen en bij het praten met de middenklasse (ik hou niet van dat woord). Conclusie: De 80%-regel geldt nog steeds. Financiële repressie kan de middenklasse in armoede duwen. Welkom in het ultrakapitalisme. Het belangrijkste is om je aan te passen aan deze realiteit. Dit is de bestaansreden van onze school, OrcaTraders.

Je herinnert je "Too big to fail" nog uit 2007. Ik las op ZoneBourse dat een Angelsaksische krant de nieuwe uitdrukking "too big to jail" gebruikte toen ze het over Elon Musk hadden. Hij wordt door Twitter-aandeelhouders beschuldigd van talloze marktmanipulaties. Laten we eerlijk zijn: elke dag manipuleren een handvol grote jongens de markt zonder zich om de wet te bekommeren. Wie dan? We hebben er wel een idee over ;-). Het belangrijkste is om je bewust te zijn van deze realiteit bij het opzetten van een beleggingsproces.

Wist je dat de orka, ook wel killer whale genoemd, zijn naam eer aan doet? Waarom halen we dit aan? In de financiële wereld zouden whales Goldman Sachs, JP Morgan, Blackrock, … kunnen zijn. Een retail futurestrader heeft geen kans om te winnen tegen deze whales. Ze hebben bijvoorbeeld een risicobudget van 1.000 contracten, terwijl de individuele futures-handelaar soms maar een budget van één contract heeft. Hij is dus de verliezer. Aan de andere kant stellen strategieën voor indexopties ons in staat om met de whales te spelen. Daarom hebben we onze school OrcaTraders genoemd.

De drie belangrijke dieptepunten op de recente aandelenmarkten vielen samen met een ontwrichting in andere markten: de olieprijs negatief (Covid-crisis), 250% stijging van nikkel (low tijdens deze aanhoudende oorlog) en het wegvegen van de stablecoin TerraUSD (recent dieptepunt van 19 mei). Sinds die datum zijn de markten met meer dan 4% hersteld. Dit is allemaal in lijn met de geschiedenis: 50% van de totale marktprestaties wordt verklaard door de 10 dagen na extreme dalingen. Dank aan mijn computer waarmee ik deze eenvoudige berekeningen kon uitvoeren.


Lees ook

 • Impakt 20230623 33
  Weekly
  25.11.2023

  Whales en Wyckoff

  Herinnert u zich de toespraak van de whales van 3 weken geleden nog? "We moeten weg uit aandelen!" En wat deden die whales? Ze vormden een voorraad aandelen. Ze kochten dus van de panikerende kleine…
  Meer lezen
 • Impakt 20230623 17
  Weekly
  18.11.2023

  Inflatie en optieprijzen

  Het gaat weg, maar het komt terug. Dat zou je kunnen zeggen over inflatie. Boeddhisten zouden spreken over de vergankelijkheid van dingen. Hoe dan ook, voor de mainstream journalist was het goede cijfer van de…
  Meer lezen
 • Impakt 20221130 88
  Weekly
  11.11.2023

  Fintech en Japanse perfectie

  De analyses van Wyckoff en Elliott hebben ons enorm geholpen. Herinner je je nog dat ze halverwege de vorige week een sterke kans op een krachtige stijging hadden geïdentificeerd? En wat gebeurde er vervolgens? In…
  Meer lezen